Wystawa „7 miliardów Innych” w Katowicach

Z przyjemnością informujemy, że dołączyliśmy do grona partnerów międzynarodowego projektu „7 miliardów Innych”, którego ostatnia odsłona będzie prezentowana w katowickim Międzynarodowym Centrum Kongresowym w dniach 3 grudnia 2015 – 3 stycznia 2016.

 

W 2003 roku, po ukończeniu przedsięwzięcia „Ziemia z nieba”, Yann Arthus-Bertrand wraz z Sibylle d’Orgeval i Baptiste Rouget-Luchaire rozpoczęli projekt „7 miliardów Innych”. Dwudziestu operatorów kamery przemierzyło 84 państwa w poszukiwaniu Innego. Owoc ich pracy to 6 000 wywiadów z różnymi ludźmi. Wszyscy – począwszy od brazylijskiego rybaka przez chińskiego sprzedawcę i niemieckiego artystę, po afgańskiego rolnika – odpowiedzieli na te same pytania dotyczące obaw, lęków, marzeń, doświadczeń, nadziei: Czego nauczyłeś się od swoich rodziców? Co chciałbyś przekazać swoim dzieciom? Z jakimi doświadczeniami musiałeś się zmagać? Czym jest dla ciebie miłość?

 

Oprócz samej wystawy, na zwiedzających czeka szereg wydarzeń towarzyszących. Koło Naukowe Doktorantów Kulturoznawstwa UŚ organizuje dwa z nich, na które szczególnie zapraszamy:

 

  • 14 grudnia, godz. 17.30

panel dyskusyjny: „Fasady Inności. Różnorodność kulturowa w czasach kryzysu”

 

  • 23 grudnia, godz. 17.30

wykład: „Człowiek i jego Inni. Historia pewnej definicji”